fot. www.brides.com

fot. www.brides.com

fot. www.perfectpalette.com

fot. www.perfectpalette.com

Dlaczego warto zorganizować wesele w Święta?

Wesele w Święta to awangarda, miesiące letnie i wiosenne to najczęściej wybierany okres na organizację wesela. Dlaczego Pary Młode tak boją się zimowego wesela? Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, pomyślałyśmy, że przedstawimy Wam nasz ogląd na świąteczne wesele.

1. Trzy dni świętowania

Powoli do lamusa odchodzą poprawiny, albo to ze względów finansowych albo Parze Młodej ten dzień kojarzy się z odgrzewanymi kotletami i niekoniecznie chcą w tym uczestniczyć. Czy to dobrze? My jesteśmy zdecydowanymi zwolenniczkami poprawin, z doświadczenia wiemy, że w dniu wesela Młodzi są pod wpływem silnych emocji i zdarza się, że nie do końca rejestrują wszystko, co się wokół nich dzieje. Na drugi dzień z kolei, kiedy emocje już opadną, a oni zdążą ochłonąć, przyjmują wszystko bardziej racjonalnie. W końcu są w stanie porozmawiać ze wszystkimi gośćmi, napić się kieliszka wina i najzwyczajniej w świecie się pobawić (zdecydowanie polecamy na poprawny wynajęcie profesjonalnego DJa). W przypadku Świąt, jeśli wesele zorganizujemy w Wigilię, to okres świętowania wydłuża nam się o jeden dodatkowy dzień. Taki okres przeżywa się tylko raz w życiu, warto zrobić z tego prawdziwą fetę i przeciągnąć tę atmosferę najdłużej jak się da.

2. Wszyscy goście na urlopie

Podczas planowania wesela w okresie wakacyjnym, problematyczna staje się kwestia urlopów gości weselnych. Młodzi powinni poinformować weselników przynajmniej pół roku wcześniej, tak żeby wszystkim udało się załatwić urlop i mogli dojechać spokojnie na wesele. Mimo tego, że wesela z reguły odbywają się w weekendy (choć nie zawsze) to goście przyjezdni, potrzebują dwóch dodatkowych dni na dojazd i zakwaterowanie. Podczas Świąt ten problem odpada, przecież podczas Świąt na urlopie jest cała Polska. Z wyjątkiem nas, jeśli postanowicie zorganizować z nami swoje wesele podczas Bożego Narodzenia :).

3. Magiczna atmosfera

Atmosfery panującej podczas Świąt Bożego Narodzenia nie da się podrobić. Podobnie jak atmosfery weselnej. A co wyniknie z połączenia tych dwóch wyjątkowych momentów? Coś absolutnie wyjątkowego! W tym czasie wszyscy są dziwnie spokojni, zrelaksowani, a kiedy odciążycie panie domu z domowych obowiązków świątecznych, gwarantujemy Wam, że będą tymi, które najlepiej będą bawić się na przyjęciu :). Menu weselne można dostosować do okresu i zafundować gościom weselnym barszcz z uszkami lub zupę grzybową zamiast rosołu. To będzie najliczniejsza i najszczęśliwsza Wigilia w Waszym życiu, a wy będziecie najważniejszymi gośćmi.

4. Absolutnie wyjątkowe rocznice ślubu

Magia Świąt co roku będzie przypominać Wam o tej jednej wyjątkowej Wigilii w Waszym życiu. Dodatkowo nazajutrz, zawsze będziecie mieć dzień wolny, więc możecie świętować do woli :). Podczas okrągłych rocznic możecie zorganizować pokaz slajdów z wesela, Wasi najbliżsi na pewno chętnie przeniosą się z Wami w czasie. No i prezenty! Zawsze dostaniecie o jeden więcej niż zazwyczaj. Ten najważniejszy, od drugiej połówki :).

Życzymy Wam wszystkim wesołych, rodzinnych świąt, pełnych miłości i pysznego jedzenia – Alicja i Sonia :).