Bordo to kolor elegancki, ale łamiący tradycyjne stereotypy. fot. pinterest

Bordo to kolor elegancki, ale łamiący tradycyjne stereotypy. fot. pinterest

Tweedowa stylizacja na rustykalne wesele i opornych Panów Młodych to dobry pomysł.  fot. pinterest

Tweedowa stylizacja na rustykalne wesele i opornych Panów Młodych to dobry pomysł. fot. pinterest

Elegancko, a jednak swobodnie.  fot. pinterest

Elegancko, a jednak swobodnie. fot. pinterest

Co powiecie na butelkową zieleń?  fot. pinterest

Co powiecie na butelkową zieleń? fot. pinterest

Pan Młody vs czerń i granat

Myśląc o stylizacji ślubnej dla Pana Młodego na pierwszym miejscu w głowie jawi nam się obraz czarnego garnituru i białej koszuli. Awangardą będzie muszka, zamiast krawatu. Coraz częściej przyszli mężowie wybierają granatowe stylizacje, które nieco łagodzą poważną czerń. Bo z czym kojarzy Wam się kolor czarny? No właśnie. Nie negujemy czerni – klasyka jest ponadczasowa i nie przeminie nigdy. Zachęcamy jednak do innego spojrzenia na męską modę ślubną.

Coraz częściej podczas pracy z naszymi parami, okazuje się, że panowie nie przepadają za garniturami. Zakładają je jedynie od święta i na szczególne okazje, na co dzień zakładając chinosy i koszule w kratę. Dlaczego więc na siłę mamy ubierać ich w czarne przebrania (bo w ich przypadku garnitur to właśnie przebranie) i krępować ich swobodę? Proponujemy wtedy alternatywne rozwiązanie jakim jest delikatna szarość, która jest dużo bardziej casualowa lub oldschoolowy tweed. Przy odpowiednim doborze wszystkich elementów stylizacja może być równie elegancka jak w przypadku klasycznych rozwiązań. Gwarantujemy, że panowie, którzy nie przepadają za klasycznymi garniturami w tej stylizacji będą czuli się zdecydowanie swobodniej. A to jest przecież tego dnia najważniejsze.

Jeśli przyjęcie weselne zorganizowane jest na świeżym powietrzu w stylu rustykalnym można nawet pokusić się o awangardowy element jakim są szelki i kolorowa muszka. W tym wypadku należy starannie i uważnie dobrać wszystkie elementy stroju, żeby nie uzyskać komicznego efektu końcowego, o co w tym wypadku nietrudno.

Dobrym rozwiązaniem są też kolorowe garnitury. Nie mamy tu na myśli jaskrawych odcieni, ale stonowane bordo czy butelkowa zieleń świetnie sprawdzają się w ślubnych stylizacjach. Warto wtedy zadbać by dodatki Panny Młodej nawiązywały kolorem do odcienia garnituru. Kto by pomyślał, żeby to Panna Młoda dopasowywała dodatki do przyszłego męża! A jednak, współczesna moda ślubna pozwala na odrobinę wariacji. Zdecydowanie odradzamy garnitur w kolorze bieli – w tym przypadku jesteśmy tradycyjne i biel rezerwujemy w całości dla Panny Młodej.

Jeśli kolorowy lub tweedowy garnitur to dla Was zbyt wielka ekstrawagancja możecie ożywić swoją stylizację kolorowymi dodatkami – czerwonym krawatem czy poszetką, muchą w grochy lub nawet kolorowymi skarpetkami.

Wybierając weselne kreacje, pamiętajcie aby dopasować je do charakteru przyjęcia, inaczej będziecie prezentować się niepoważnie. Jeśli zaplanowaliście wesele w eleganckim dworku czy pięciogwiazdkowym hotelu, warto postawić na klasyczne rozwiązania czyli granat lub grafit (ewentualnie czerń :).) Tego dnia Pan Młody powinnen się czuć dobrze ubrany, a nie przebrany.