Słodkie przekąski są obowiązkowe, fajne jeśli będą tematyczne :).

Słodkie przekąski są obowiązkowe, fajne jeśli będą tematyczne :).

Przekąski warto przygotować wcześniej, oszczędzimy sobie czasu.

Przekąski warto przygotować wcześniej, oszczędzimy sobie czasu.

Malowanie śpioszków - super zabawa!

Malowanie śpioszków - super zabawa!

O to efekt :).

O to efekt :).

BABY SHOWER – co to takiego?

Ciąża to niepowtarzalny okres w życiu każdej kobiety. Przyszła mama zasługuje wtedy na maksimum uwagi poświęconej przez swoich bliskich. Warto więc sprawić by w okresie oczekiwania, miała z  kim dzielić swoją radość. Dla przyjaciółek, kuzynek i koleżanek będzie to również świetna zabawa w babskim gronie, bo BABY SHOWER to nic innego jak przyjęcie przed narodzinami dziecka.

Jak się do tego zabrać?

Przede wszystkim należy wybrać odpowiedni termin – przyszła mama powinna mieć już pokaźny brzuszek, tak więc odpowiednim momentem będzie siódmy lub ósmy miesiąc ciąży. Ważną rzeczą jest również miejsce przyjęcia – imprezy typu BABY SHOWER najlepiej sprawdzają się w domu lub w ogrodzie (jeśli pozwala na to aura pogodowa), atmosfera jest wtedy nieskrępowana i bardzo przyjemna. Kiedy mamy już termin oraz miejsce, należy wysłać zaproszenia. Można utworzyć wydarzenie na Facebooku lub przekazać zaproszenie telefonicznie, jednak papierowa forma zaproszenia będzie fajną pamiątką.

Następnym krokiem jest stworzenie przez przyszłą mamę listy prezentów. Nie należy tu mieć jakichkolwiek wyrzutów sumienia, w Stanach Zjednoczonych listy prezentów są czymś zupełnie normalnym, a przede wszystkim praktycznym. Mamy wtedy pewność, że otrzymamy te rzeczy, których faktycznie potrzebujemy. A każda młoda mama wie, że lista takich rzeczy nie ma końca.

Co przygotować?           

Do obowiązków gospodyni należy przygotowanie przekąsek i napojów. Ze względów praktycznych polecamy przygotowanie tzw. zimnej płyty – oszczędzimy sobie tym samym czasu straconego w kuchni podczas przyjęcia. Mogą to być sałatki czy kanapki. Warto też zadbać o coś słodkiego, mogą to być kolorowe muffinki czy owoce. Dobrym pomysłem jest tematyczny tort, który z reguły przynoszony jest przez gości w formie prezentu. Naturalnie pojawia się również pytanie – co z alkoholem? Wiadomą jest, że przyszła mama nie będzie miała z tym problemu, warto jednak żeby pomyślała o swoich gościach i przygotowała schłodzonego szampana czy lekkie białe wino. Doskonale sprawdzą się na tego rodzaju przyjęciu. Kolejną ważną rzeczą, którą należy przygotować jest wystrój i dekoracja mieszkania czy ogrodu. Najlepiej sprawdzą się balony, świeże kwiaty, kolorowe serwetki, obrusy, słomki. Śmiało można pokusić się o dziecięce dekoracje i pozwolić sobie na powrót do dzieciństwa.

Przebieg imprezy

Głównym punktem każdego baby shower jest oczywiście moment rozpakowywania prezentów przez przyszłą mamę. Można pobawić się w zgadywanie, kto przyniósł dany prezent. Bardzo wesołym momentem są również zabawy i konkursy związane z maluchem, które przygotowują zaproszone Panie lub najlepsza przyjaciółka czy siostra przyszłej mamy.

Jedną z takich zabaw jest malowanie śpioszków. Należy zaopatrzyć się w kilka par białych śpioszków (najlepiej tyle, ile zaproszonych gości) oraz specjalne mazaki do tkanin. Każda z Pań ma możliwość stworzenia swojego prezentu, co jest świetną pamiątką, a przede wszystkim dobrą zabawą podczas przyjęcia.

Kolejną atrakcją może być oglądanie swoich zdjęć z wczesnego dzieciństwa. Należy wcześniej poprosić gości, aby każda z nich przyniosła swoje zdjęcie z okresu niemowlęcego. Podczas przyjęcia Panie odgadują kto znajduje się na konkretnym zdjęciu. Gwarantujemy pozytywną dawkę śmiechu i dobrej zabawy.

Polecamy również zabawę w bukmacherów, czyli obstawianie dokładnej daty porodu. Dla zwyciężczyni przyszła mama gwarantuje nagrodę niespodziankę.

Baby shower, to tak naprawdę kolejna okazja do spotkania i spędzenia czasu w miłym gronie. Takie momenty uważamy za najcenniejsze.