Natalia i Ernest, duet Piqsell, fot. Luke Sezeck

Natalia i Ernest, duet Piqsell, fot. Luke Sezeck

Fotograf ślubny musi uchwycić najważniejsze momenty.  fot. Piqsell

Fotograf ślubny musi uchwycić najważniejsze momenty. fot. Piqsell

Fotograf ślubny powinien znaleźć dla Was magiczne kadry. fot. Piqsell

Fotograf ślubny powinien znaleźć dla Was magiczne kadry. fot. Piqsell

Dobry fotograf ślubny to niewidzialny fotograf. <3 fot. Piqsell

Dobry fotograf ślubny to niewidzialny fotograf. <3 fot. Piqsell

Dobry fotograf ślubny, czyli jaki?

Zdjęcia oraz film, zaraz obok świeżo poślubionego współmałżonka oraz wspomnień, to tak naprawdę jedyne co zostaje z nami  po tym dniu na zawsze. Dlatego własnie wybierając fotografa ślubnego, któremu chcecie powierzyć opowiedzenie historii tego dnia, powinniście zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

O co pytać fotografa slubnego przed podpisaniem z nim umowy? Zapraszamy na rozmowę z Natalią i Ernestem, czyli wrocławskim duetem fotografów Piqsell.

1. Czym różni się fotografia ślubna od każdej innej?

KAŻDY ŚLUB JEST WYJĄTKOWY, INNY NIŻ WSZYSTKIE. KAŻDA PARA JEST DLA NAS ZUPEŁNIE NOWYM POŁĄCZENIEM DWOJGA LUDZI, ZAWSZE INSPIRUJĄCYM. KAŻDE ZLECENIE JEST DLA NAS MOTYWUJĄCYM WYZWANIEM, KTÓRE TRAKTUJEMY W SPOSÓB INDYWIDUALNY. TO WSZYSTKO SPRAWIA, ŻE FOTOGRAFIA ŚLUBNA DAJE NAM MNÓSTWO OKAZJI DO UŚMIECHU, RADOŚCI I POCZUCIA, ŻE JESTEŚMY CZĘŚCIĄ NA PRAWDĘ WYJĄTKOWYCH MOMENTÓW.

2. Czy fotograf na weselu powinien być niewidzialny?

OCZYWIŚCIE! BOHATERAMI WYDARZENIA JAKIM JEST ŚLUB SĄ PAŃSTWO MŁODZI. TO NA NICH GOŚCIE POWINNI SKUPIAĆ SWÓJ WZROK. FOTOGRAF TO JEDNA Z KILKU OSÓB, DZIĘKI KTÓRYM PARA POWINNA CZUĆ SIĘ WYJĄTKOWO KOMFORTOWO. FOTOGRAF POWINIEN DZIAŁAĆ Z UKRYCIA, CHOĆ CZASEM SĄ I TAKIE MOMENTY KIEDY JEST MOCNO WIDOCZNY. W TAKICH SYTUACJACH STARAMY SIĘ ROBIĆ SWOJE „NA PALUSZKACH” PRZEMYKAJĄC Z GŁÓWNEGO PLANU W CIEŃ. NAJLEPSZY KOMENTARZ NA KONIEC PRACY – JAK WY TO ZROBILIŚCIE ŻE FOTOGRAFOWALIŚCIE NAS A MY ZUPEŁNIE TEGO NIE CZULIŚMY?

3. Na co zwracać uwagę przy wyborze fotografa?

NA TO JAKIM FOTOGRAF JEST CZŁOWIEKIEM, CZY PERSONALNIE ODPOWIADA PARZE MŁODEJ. BARDZO WAŻNE JEST PORTFOLIO, ALE NIE W POSTACI MIKSU NAJLEPSZYCH UJĘĆ JAKIE UDAŁO SIĘ FOTOGRAFOWI ZROBIĆ W JEGO CAŁEJ KARIERZE. WAŻNE SĄ PEŁNE MATERIAŁY, KTÓRE POKAŻĄ FAKTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI. MY ZAWSZE POKAZUJEMY RÓŻNE MATERIAŁY PAR, KTÓRE WYRAZIŁY NA TO ZGODĘ. KAŻDY MOŻE OBEJRZEĆ JAK OD POCZĄTKU DO KOŃCA BUDUJEMY REPORTAŻ POD KĄTEM DOBORU ZDJĘĆ JAK RÓWNIEŻ SPÓJNOŚCI OBRÓBKI. WARTO RÓWNIEŻ ZAPYTAĆ W JAKI SPOSÓB FOTOGRAF ZABEZPIECZA PLIKI. MY DAJEMY SOBIE I PARZE TO POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA, ŻE ZDJĘCIA SĄ ZABEZPIECZANE JUŻ NA ETAPIE ICH POWSTAWIANIA PODCZAS REPORTAŻU.

4. Na jakim sprzęcie pracujecie?

PRACUJEMY NA PROFESJONALNYM SPRZĘCIE FOTOGRAFICZNYM MARKI NIKON. OBRÓBKOWO JESTEŚMY PO USZY ZAKOCHANI W JABŁKACH.

5. Dlaczego nie warto oszczędzać na zatrudnieniu profesjonalnego fotografa?

W ZASADZIE TO JEDYNA PAMIĄTKA JAKA ZOSTAJE Z DNIA ŚLUBU. WIELE CZŁOWIEK PAMIĘTA W PIERWSZYM CZASIE PO ŚLUBIE A POTEM RATUJĄ NAS ZDJĘCIA. BARDZO DUŻO MOMENTÓW PODCZAS ŚLUBU CZY WESELA PRZELATUJE NIEZAUWAŻALNIE Z PERSPEKTYWY PARY. DOBRY FOTOGRAF WNIKLIWIE OBSERWUJE OTOCZENIE I POTRAFI WYŁONIĆ NA PIERWSZY RZUT OKA NIEWIDOCZNE SZCZEGÓŁY I ULOTNE CHWILE. WARTO ZAINWESTOWAĆ W PEWNE WSPOMNIENIA.

6. Jaki jest czas oczekiwania na gotowe zdjęcia?

OFICJALNIE 60 DNI ROBOCZYCH – W PRAKTYCE DUŻO SZYBCIEJ W ZALEŻNOŚCI OD TERMINU ŚLUBU. PARY Z MAJA OTRZYMUJĄ ZDJĘCIA ZNACZNIE SZYBCIEJ NIŻ PARY Z WRZEŚNIA. DZIEJE SIĘ TAK ZA PRZYCZYNĄ KUMULACJI PRACY NAD OBRÓBKĄ ZDJĘĆ PRZEZ MNÓSTWO ZLECENIOWYCH WEEKENDOWYCH WYJAZDÓW ORAZ SESJI W CIĄGU TYGODNIA.

7. Kiedy warto zatrudnić dwóch fotografów?

JEŚLI PARZE SZCZEGÓLNIE ZALEŻY NA WNIKLIWYM REPORTAŻU. CO DWIE PARY OCZU TO NIE JEDNA 😉 CZĘSTO ZDARZA NAM SIĘ PRACOWAĆ WE DWOJE NA DUŻYCH IMPREZACH Z UWAGI NA WIĘKSZĄ ILOŚĆ GOŚCI, ALE NIE POWINNIŚMY PODEJMOWAĆ DECYZJI O WSPÓŁPRACY Z DWÓJKĄ FOTOGRAFÓW PATRZĄC TYM KLUCZEM.

Natalia & Ernest, Piqsell

fotografia ślubna, fotograf ślubny, zdjęcia ślubne, sesja ślubna