Dla wszystkich mam, najlepsze życzenia!

Dla wszystkich mam, najlepsze życzenia!

Slodkave dobrze wie, że warto jest mieć mamę zawsze u swego boku ;)

Slodkave dobrze wie, że warto jest mieć mamę zawsze u swego boku ;)

Mama - gość honorowy :)

Mama - gość honorowy :)

Gość honorowy, czyli mama Panny Młodej

Na weselu, podobnie jak w życiu każdej kobiety, mama pełni rolę szczególną. Rodziców zazwyczaj traktuje się jako gości honorowych, dlatego też tego dnia, mama powinna poczuć się wyróżniona. 

Jej rola jednak nie kończy się na zbieraniu gratulacji i podziękowań. Większość mam z przyjemnością angażuje się w organizację wesela swojej córki. Często kończy się to tym, że w tym najważniejszym dniu jest nawet bardziej zestresowana i pełna emocji niż sama Panna Młoda.

Mama Pany Młodej jako made of honour

Do polskiej kultury weselnej powoli zaczyna przenikać zwyczaj „powoływania” druhen przez Pannę Młodą. Nie tylko po to, aby w iście amerykańskim stylu prezentować przy ołtarzu, lecz także dlatego, że organizacja wesela, to potężne przedsięwzięcie i warto mieć przy sobie przyjazne i pomocne nam osoby.

Nie oznacza to jednak, że przy druhnach mama powinna zejść na drugi plan. W końcu to ona zna nas najlepiej i zawsze potrafi dobrze doradzić. Nawet jeśli zdarza się Wam mieć odmienne zdania w pewnych kwestiach, to warto wysłuchać co ma do powiedzenia o sukni ślubnej, fryzurze czy makijażu. Matczyne rady bywają bezcenne. Po pierwsze sprawimy jej tym ogromną przyjemność, a po drugie spojrzymy na problem z innej perspektywy.

Elegancka mama

Suknia ślubna to najważniejsza kreacja w życiu każdej kobiety. Warto jednak pomyśleć w tym dniu również o stroju dla jej mamy, która zwykle odsuwa się w cień, nie chcąc powodować jakichkolwiek problemów. Wbrew pozorom, kreacja w jakiej pojawi się w dniu ślubu, wcale nie jest jej obojętna i zależy jej na tym by dobrze się zaprezentować. Należy tu pamiętać o pewnych zasadach weselnego dress-code’u. Przede wszystkim, sukienka powinna mieć odpowiednią długość – co najmniej za kolano. Dekolt nie powinien być zbyt mocno wyeksponowany – to ujmuje elegancji. Co do koloru – to zdecydowanym tabu są kolory bieli i czerni.  Po za tym, najważniejszym jest by mama czuła się pięknie, a przede wszystkim wygodnie.

Elegancka kreacja to jeszcze nie wszystko. Zabiegi stylistów nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla Panny Młodej i warto zaprosić mamę na wspólny manicure czy próbną fryzurę. Będzie to nie tylko dobra zabawa i czas wspólnie spędzony czas, ale także miły i niezapomniany prezent.

Podziękowania dla rodziców

Podczas przyjęcia nie można zapomnieć o prezencie dla mamy. Weselne podziękowania dla rodziców, nie są zwykłą tradycją. Pamiętajcie, że wszystko co macie zawdzięczacie właśnie im, dlatego też ta chwila powinna być dla Was wyjątkowa, a prezent i słowa odpowiednio dobrane.

Rola rodziców nie kończy się tylko na płaceniu rachunku za wesele. Wsłuchujmy się w ich rady i nie bagatelizujmy ich. Dajcie się im wykazać w organizacji tego wyjątkowego dnia w Waszym życiu, ale nie obarczajcie ich wszystkim. Najprostszym i najprzyjemniejszym rozwiązaniem, będzie zatrudnienie konsultantek ślubnych, które cały ciężar organizacji przyjęcia wezmą na siebie. Wam pozostanie tylko przyjemne podejmowanie decyzji przy filiżance kawy.

W Dniu Matki Slodkave życzy wszystkim mamom wszystkiego co najlepsze. Dziękujemy, że jesteście przy nas.