Miejsce na oświadczyny też jest bardzo ważne ;)

Miejsce na oświadczyny też jest bardzo ważne ;)

Pamiętajmy o odpowiednim opakowaniu pierścionka zaręczynowego.

Pamiętajmy o odpowiednim opakowaniu pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowy musi być dobrany idealnie do narzeczonej ;)

Pierścionek zaręczynowy musi być dobrany idealnie do narzeczonej ;)

Idealny pierścionek zaręczynowy

Wybór pierścionka zaręczynowego może przysporzyć mężczyznę o niezły ból głowy. A przecież uzyskana odpowiedź na najważniejsze w życiu pytanie niekoniecznie zależy od niego.

U większości mężczyzn oświadczyny wiążą się z olbrzymią dawką stresu. Co powiedzieć?  Jak powinno wyglądać miejsce? Jaki pierścionek będzie dla niej odpowiedni?

Najważniejszym jest, aby dobrze poznać gust wybranki naszego serca. Najlepiej zwrócić uwagę na biżuterię którą nosi, czy jest ona ekstrawagancka czy raczej skromna. Warto poprosić o pomoc mamę przyszłej żony, jej siostrę czy przyjaciółki lub przy okazji zakupów przejść się koło wystawy jubilerskiej i podpatrzeć, który z pierścionków wpadnie jej w oko.

Istotną rzeczą jest również tworzywo z jakiego pierścionek jest wykonany. Obecnie ogrom modeli, może wpędzić mężczyznę w ślepy zaułek. Ponieważ nie jest to zwykły pierścionek, powinniśmy wybrać szlachetny kruszec, a do takich z pewnością należy złoto. Białe złoto dobrze komponuje się z zimnymi kolorami, jasnym odcieniem skóry, ciemną oprawą oczu i ciemnymi włosami. Klasyczne złoto natomiast dobrze współgra z ciemniejszym typem karnacji, jasnymi włosami i oczami. Warto mieć to na uwadze, ponieważ kobieta często dobiera swoją biżuterię właśnie do pierścionka zaręczynowego.

Kolejną ważną kwestią jest wybór kamienia. Większości kobiet marzy się oczywiście brylant – to w końcu klasyka. Jednak szafir, szmaragd czy nawet rubin może równie pięknie prezentować się na dłoni ukochanej. Jeśli nie stać Was na taki wydatek, spokojnie można pokusić się o równie piękny odpowiednik brylantów, jakim są cyrkonie.

Najtrudniejszym jednak wyzwaniem jest poznanie rozmiaru palca. Najprostszym sposobem na rozwianie wątpliwości jest wypytanie o to najbliższych. Jeśli jednak to nie pomoże, to inną metodą jest „pożyczenie” pierścionka, który wybranka już nosi. Pamiętajmy, że musi być to ten, który noszony jest na tym samym palcu, na którym będzie pierścionek zaręczynowy. Zazwyczaj jest to serdeczny palec u lewej lub prawej ręki.  Jeśli jednak pierścionka nie uda się „ukraść” na dłużej, można pokusić się o przymierzenie go na własnej dłoni. Jeśli będzie pasował na któryś z palców, jubiler nie powinien mieć problemów z ustaleniem rozmiaru. Można spróbować również dużo trudniejszej metody i zmierzyć obwód palca nitką, najlepiej podczas snu ukochanej. Odradzamy jednak tę ryzykowną metodę, wystarczy jeden nieostrożny ruch i kobieta zorientuje się w sytuacji. A tego nie chciałby żaden mężczyzna.

Kiedy już zbierzemy wszystkie informacje spokojnie możemy udać się do jubilera, pamiętając aby  przy wyborze kierować się także intuicją. Pocieszający jest fakt, że dla około 99% narzeczonych ich pierścionek zaręczynowy jest najpiękniejszy na świecie, także spokojnie Panowie, nie musicie się aż tak stresować. A w razie potrzeby, Slodkave chętnie służy pomocą.

Inspiracje: http://http://www.apart.pl/pl/diamenty,c,kolekcje,Pierscionki_zareczynowe