fot. Pinterest

fot. Pinterest

fot. Pinterest

fot. Pinterest

fot. Pinterest

fot. Pinterest

Dekoracja kościoła – jak udekorować Kościół w dniu ślubu?

Dekoracja sali to jedno, zresztą ten aspekt  zawsze rodzi się w głowie szybciej, większość Panien Młodych ma jakieś wyobrażenia na ten temat. Ale dekoracja Kościoła? Większość z Was nie przywiązuje do tego zbyt wielkiej wagi, a szkoda. W końcu to tam odbywa się cała magia, tam ślubujecie sobie miłość i tam po raz pierwszy widzą Was goście. Jak więc podejść do tematu dekoracji w Kościele?

Na początku należy określić typ Kościoła. Czy jest to stare, ceglaste, ciężkie wnętrze czy przeważa w nim drewno, czy może jest zupełnie neutralny?

W przypadku tradycyjnego Kościoła z ciężkim, ceglastym wnętrzem i drewnianymi ławkami z reguły proponujemy biały dywan. Wbrew pozorom to właśnie on stanowi główny element Kościelnej dekoracji. Do białego dywanu zdecydowanie pasują białe kwiaty (gipsówka, piwonia, hortnesja czy lewkonia) , a także białe świece w lampionach wzdłuż nawy. Jeśli Kościół jest pokaźnych rozmiarów możemy pokusić się o dwa duże bukiety na postumentach na wejściu. Jesteśmy zdecydowanymi zwolenniczkami bieli w Kościele – odświeża odciąża, nadaje elegancki i podkreśla wyjątkowy charakter tego dnia. Możemy delikatnie przełamać ją zielenią.

Jeśli natomiast Kościół jest drewniany lub bardzo neutralny, możemy pokusić się o lekkie akcenty kolorystyczne, takie jak pudrowy róż, delikatny błękit czy ecru. Wszystko w stonowanych odcieniach. Tu możemy pozwolić sobie na przemycenie koloru przewodniego wesela. W drewnianym Kościele świetnie sprawdza się również zieleń – swobodne gałęzie i drewniane lampiony ze świecami nadają niepowtarzalnego uroku.

Zdecydowanie warto zainwestować w świece, nieco ocieplają zimne kościelne mury i nadają romantycznej atmosfery. Bardzo ważne jest aby świec było odpowiednio dużo, bo zbyt skromna dekoracja nie da pożądanego efektu. Podobnie z płatkami róż – jeśli zależy Wam na wysypaniu ich wzdłuż nawy, zadbajcie o ich odpowiednią ilość. Na tym z całą pewnością nie warto oszczędzać, a efekt na pewno będzie powalający!

Ważnym elementem Kościelnej dekoracji są również krzesła – Pary Młodej i świadków. Koniecznie upewnijcie się wcześniej czym Kościół dysponuje i czy krzesła i klęcznik pasują do Waszej wizji dekoracji. Tu również stawiamy na biel – możemy pokusić się o wypożyczenie eleganckich krzeseł lub założenie pokrowców. Tu jednak należy się upewnić, że ich rozmiar jest dopasowany do kościelnych krzeseł – nie ma nic gorszego niż za duże pokrowce na krzesła! :).