Tradycja tradycją, ale Pary Młode coraz częściej pozwalają sobie na odrobinę wariacji podczas planowania przyjęcia weselnego. Do tego celu wykorzystuje się tzw. motyw przewodni wesela, którego aranżacja zależy tylko i wyłącznie od nowożeńców.
Na czym to polega?
Większość z nas posiada swoje hobby, pasję czy nietuzinkowe fascynacje. Dlaczego nie wykorzystać tego podczas planowania wesela? Można pójść na całość i wesele przenieść do magicznej krainy Władcy Pierścieni czy Gry o Tron. Panna Młoda w długiej szacie z uszami elfa, a Pan Młody w zbroi z mieczem za pasem. Ten dzień może być tak wyjątkowy i tak oryginalny na ile pozwoli Wam Wasza wyobraźnia oraz tradycyjne poglądy ukochanej babci. Można również wykorzystać tylko niektóre elementy i nadać tym samym imprezie wyjątkowy charakter, nie wzbudzając przy tym przesadnej sensacji.
Motyw przewodni z klasą
Po premierze filmu Wielki Gatsby zapanowała moda na wesela w stylu lat 20-stych. Trudno się dziwić, dyskotekowy klimat tamtych lat idealnie wpasowuje się w konwencję wesela tematycznego. Złote żyrandole, pawie pióra, maski, pokazy sztucznych ogni – brzmi festiwalowo, ale można przekształcić to w bardzo eleganckie przyjęcie. Jednak w przypadku takich tematów przewodnich warto zachować pewien umiar, żeby goście nie czuli się jak na teatralnej scenie – w końcu to oni są większością na każdym przyjęciu weselnym i należy myśleć o nich na każdym etapie planowania przyjęcia.
Jak to zorganizować?
Scenografia oraz aranżacja miejsca wesela, zależy od wybranego motywu przewodniego. Jeśli zależy nam na pałacowym weselu w stylu Kate Middleton i Księcia Williama, warto postarać się o odpowiednie miejsce czyli elegancki pałac oraz królewski Kościół – w końcu to tam wszystko się zaczyna. Żeby nie wypaść z konwencji, Para Młoda może pokusić się o królewskie korony, a drużbowie o żołnierskie mundury, które na pewno znajdą w wypożyczalniach kostiumów. Przy planowaniu wesela tematycznego warto pamiętać o tym, żeby wszystkie elementy były spójne i dopracowane do końca – tak, nie warto bać się królewskiej karocy w przypadku Royal Wedding. W przeciwnym razie goście zauważą niedociągnięcia i mogą nie poddać się Waszej królewskiej magii.
Kolor przewodni
Jeśli Parze Młodej nie do końca odpowiadają weselne przebieranki, a chcieliby jakoś zaznaczyć swój motyw przewodni, dobrym pomysłem jest wykorzystanie kolorów. Na przykład kolor żółty może być obecny w ślubnym bukiecie, krawacie Pana Młodego, samochodzie, zaproszeniach, sukniach druhen czy wystroju sali. Można bawić się tym motywem na wszystkich weselnych elementach, z pamiątkowymi podziękowaniami dla gości włącznie. Zamiast koloru można pobawić się innym elementem np. motylem, sercem czy specjalnie zaprojektowaną grafiką, którą może być na przykład weselne logo. To bardzo wdzięczny motyw, ponieważ jest bardzo osobisty i nadaje przyjęciu indywidualny charakter. Motyw logo można wykorzystać na zaproszeniach, tablicy organizacyjnej, balonach czy kieliszkach, a nawet po przyjęciu weselnym– na przyjęciach z okazji rocznic ślubu, urodzinach czy imieninach. Warto przypominać sobie jak bardzo ten dzień był wyjątkowy.
Magia tego dnia zawsze zależy od wyobraźni Pary Młodej. Taki dzień przeżywa się tylko raz w życiu, warto sprawić by był niepowtarzalny. Jakie są Wasze pomyły na idealne wesele?