Inspiracje w kolorze Peach Echo

Inspiracje w kolorze Peach Echo

Kolor Limpet Shell

Kolor Limpet Shell

Najmodniejsze kolory wiosna/lato2016

Powiadają, że o gustach i kolorach się nie dyskutuje, jednak w branży ślubnej ciężko jest trzymać się tej zasady. Wbrew pozorom kolory są bardzo istotnym elementem w procesie planowania przyjęcia. W tym sezonie najmodniejszym kolorem stworzonym przez Instytut Pantone był  przepiękny kolor Marsala, przypominający przybrudzone bordo. Projektanci chętnie po niego sięgali i trzeba przyznać, że choć ten kolor nie kojarzy nam się z tematyką ślubną, odpowiednio użyty, nadawał niezwykle eleganckiego charakteru.

Ponownie i tym razem Pantone stworzył kolekcję kolorów na 2016 rok, która znacząco różni się od poprzedniej. Jak pisze Leatrice Eiseman – dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute – „Kolory tego sezonu przeniosą nas w szczęśliwsze, bardziej słoneczne miejsce, gdzie śmiało możemy pokazać weselszą stronę naszej osobowości”. W opublikowanym raporcie możemy również przeczytać  iż „projektanci zainspirowali się kontrastem urbanistyki z bujną roślinnością, co doprowadziło do nieoczekiwanych kombinacji kolorystycznych. Kolekcje nawiązują do architektury, podróży oraz nostalgii. Mają reprezentować świat, w którym żyjemy, zarówno ten organiczny, jak i stworzony przez nas. Designerzy chcą zmusić nas do refleksji i wejścia do świata eskapizmu. Znaczącą rolę odegrali również artyści znani z odważnej kreski i palety kolorystycznej – od Matisse’a, Picassa i Franka Stelli do Esther Stewart i Sama Fallsa”.

W ślubnych trendach powoli można zauważyć inspiracje najnowszymi kolorami wiosna/lato 2016, co nas niezwykle cieszy, bo kolory są genialne. Na pewno nie omieszkamy proponować naszym parom wykorzystania ich podczas planowania wesela.

Wszystkie kolory znajdziecie w publikacji Pantone Color Institute:

http://www.pantone.com/downloads/support/FCR/PANTONE-Fashion-Color-Report-Spring-2016.pdf

źródło zdjęć: Pinterest