Urokliwy i zabytkowy Kościół Świętej Trójcy - Fot. Ewa Jezierska

Urokliwy i zabytkowy Kościół Świętej Trójcy - Fot. Ewa Jezierska

Kolorowe dodatki jako motyw przewodni - Fot. Hania Tomasiewicz

Kolorowe dodatki jako motyw przewodni - Fot. Hania Tomasiewicz

Niebanalny ślub, to niebanalna Para Młoda - Fot. Hania Tomasiewicz

Niebanalny ślub, to niebanalna Para Młoda - Fot. Hania Tomasiewicz

Ach, co to był za ślub! :) - Fot. Hania Tomasiewicz

Ach, co to był za ślub! :) - Fot. Hania Tomasiewicz

Niebanalny ślub, czyli co zrobić aby ceremonia zaślubin na długo zapadła gościom w pamięć?

Wiele par, planujących zawarcie związku małżeńskiego kładzie duży nacisk na weselną zabawę, oczywiście niebanalny ślub marzy się każdej Młodej Parze. Aby oficjalna część okazała się sukcesem, musi zostać poddana odpowiedniej oprawie. Nie od dziś wiadomo, że liczy się pierwsze wrażenie dlatego najlepiej gdy Panna Młoda  wkracza do kościoła (najpiękniej jest gdy do ołtarza odprowadza ją ojciec) przy akompaniamencie muzyki, a ze wszystkich stron otaczają ją świeże kwiaty.

Scenariusze ślubne zazwyczaj niewiele się od siebie różnią, co więc zrobić by nasza ceremonia na długo zapadła gościom w pamięć?

W czerwcu Slodkave miało okazję brać udział w jednym z najpiękniejszych ślubów w swojej karierze. Msza zorganizowana była w zabytkowym Kościele Świętej Trójcy, położonym na wysepce otoczonej wodami Żurawki. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów jest on tak urokliwy, że Para Młoda mogła pozwolić sobie na rezygnację z dodatkowego wystroju (Panna Młoda – miłośniczka kwiatów, nie mogła jednak odmówić sobie tej przyjemności). Poza organistą, grała również skrzypaczka, której muzyka idealnie komponowała się z klimatem kościoła.

Na prośbę nowożeńców, mszę poprowadził zaprzyjaźniony ksiądz. To za sprawą jego obecności ceremonia zyskała zupełnie niepowtarzalny nastrój.  Dzięki temu, że bardzo dobrze znał on Młodą Parę, potrafił pięknie o nich mówić. Gdy zwracał się bezpośrednio do nich goście śmiali się, a niektórzy nawet uronili łzy. Śmiało można powiedzieć, że cała msza była „spersonalizowana”, a ceremonia na pewno nie była banalna.

Slodkave życzy wszystkim narzeczonym, planującym ślub kościelny takiej właśnie ceremonii. Klimat tego dnia najlepiej oddałby film, którego niestety nie posiadamy. Pozostawiamy więc Was z kilkoma zdjęciami – przyjemnego oglądania.

Urokliwe Kościoły w Polsce, zobaczcie: http://http://www.slubclick.com/report/najpiekniejsze-miejsca-na-slub-w-polsce.html