Organizacja wesela zza granicy

Mieszkasz za granicą i chcesz zorganizować ślub w Polsce i nie wiesz od czego zacząć? Spokojnie, dobry plan to podstawa :).

Pierwszą kwestią, jaką musicie rozstrzygnąć to jak często planujecie wizyty w Polsce, czy dacie radę zorganizować wszystko sami, czy macie kogoś kto może Wam pomóc – mama, siostra, przyjaciółka. Możecie również zatrudnić konsultanta ślubnego, który przy takich organizacjach sprawdza się najlepiej. Jest zawsze na miejscu, jest dyspozycyjny, sprawdzi i zobaczy to, czego Wy nie możecie. Przygotujcie się jednak na niezliczoną ilość (przyjemnych) rozmów na skype i masę (przyjemnych) maili :).

Jeśli zdecydujecie się organizować przyjęcie z konsultantem, duża część odpowiedzialności zostaje zdjęta z Waszych bark. Konsultantka przeprowadzi Was przez cały proces, będzie informować Was na bieżąco o kolejnych etapach i pilnować terminów. Jeśli chcecie, wedding plannerce podczas spotkań może towarzyszyć ktoś z Waszych bliskich.

Kolejną kwestią jaką przyjdzie Wam ustalić to lokalizacja. Jeśli oboje pochodzicie z tego samego miasta lub województwa, to problem rozwiązany. Logistycznie łatwiej Wam będzie zorganizować przyjęcie w tej okolicy. Natomiast jeśli Twój narzeczony nie jest Polakiem, a Twoja rodzina rozproszona jest po całej Polsce – jesteś w wymarzonej sytuacji. Możesz wybrać dowolne miejsce w kraju! 🙂 Dobrze, żebyście miejsce zobaczyli na żywo, więc w przypadku podjęcia tej decyzji, wizyta w Polsce będzie konieczna.

Z kolejnymi etapami będzie łatwiej, o ile korzystasz z pomocy konsultantki, która zaprezentuje Wam oferty sprawdzonych fotografów, kamerzystów, DJów, zespoły, firmy dekoratorskie etc. Waszym zadaniem będzie odrzucanie tych, którzy nie spełniają Waszych oczekiwań i wybór tych, którzy przypadli Wam do gustu. My, podczas współpracy z parami zawsze aranżujemy spotkanie na skype, na którym jesteśmy obecne my, Wy i podwykonawca.

Na późniejszym etapie zajmujemy się również wysyłką zaproszeń do gości, potwierdzaniem listy obecności, dopinaniem szczegółów z lokalem. Z doświadczenia wiemy, że Para Młoda z reguły pojawia się w Polsce na kilka dni przed swoim wielkim dniem, więc wszystko musi być juz dopięte na ostatni guzik. Organizujemy również transfery z lotniska, noclegi dla gości, atrakcje podczas ich pobytu w Polsce (zdarza się, że goście przylatują kilka dni wcześniej do Polski).

Jesteśmy do Waszej dyspozycji na każdym etapie, jesteśmy “Waszymi” ludźmi tu na miejscu. Organizacja wesela z nami nie powinna być Wam straszna :).