Słodkie makaroniki w kolorze przewodnim.

Słodkie makaroniki w kolorze przewodnim.

Małe sukulenty w ozdobnych doniczkach.

Małe sukulenty w ozdobnych doniczkach.

Alkohol w ozdobnych buteleczkach.

Alkohol w ozdobnych buteleczkach.

Podziękowania dla gości weselnych

O ile jeszcze 10 lat temu żadnej Parze Młodej do głowy by nie przyszło wręczanie swoim gościom upominków, o tyle teraz jet to rzecz (prawie) niezbędna. Młodzi starają się podziękować swoim gościom za obecność tego dnia i wspólne przeżywanie najważniejszych chwil w ich życiu.

Podziękowania dla gości weselnych – co wybrać?

Słodycze. Jeśli Wasze przyjęcie utrzymane jest w konkretnej konwencji, warto żeby upominki również do niego nawiązywały. Mogą to być kolorowe cukierki , makaroniki lub praliny, nawiązujące do koloru przewodniego, a także własnej roboty dżemy, konfitury, miody, a nawet ukochana nutella. To niewielki koszt, a ładnie zapakowane stanowią słodką pamiątkę z tego dnia.

Rośliny. Ostatnim hitem są niewielkie sukulenty. Możemy postawić je przy talerzach gości, oprócz samego upominku będą stanowić ładną ozdobę stołu. Świetnym pomysłem są też ładnie zapakowane nasiona np. lawendy. To niezwykle trwała pamiątka, wieczorny zapach świeżej lawendy będzie zawsze przywodził  gościom na myśl Wasz dzień :).

Alkohol. To niezwykle uniwersalne rozwiązanie. Może to być nalewka czy wino własnej roboty, ulubiony trunek młodej pary, w personalizowanej buteleczce. Nie gwarantujemy, że zawartość utrzyma się na dłużej, ale buteleczka na pewno ;).

Drobiazgi. Mogą to być niewielkie świeczki, personalizowane otwieracze, korkociągi, pledy, zapałki czy serwetki. Takich gadżetów każdy używa w swoim domu, a otwierając butelkę wina w bliskim gronie, ciepło pomyśli o Was. Jeśli organizujecie wesele międzynarodowe, warto obcokrajowcom podarować coś „polskiego”, będzie to dla nich wspomnienie nie tylko Waszego dnia, ale również udanej (mamy nadzieję ;)) wizyty w Polsce.

Podziękowania dla gości weselnych często stanowią problem dla Młodych. Nie potrafią zdecydować się co wybrać, nie wiedzą ile budżetu chcą na to przeznaczyć. Pamiętajcie, że nawet zwykłe drobiazgi, ładnie zapakowane, będą stanowiły miły prezent weselny.