Ślub cywilny

Odkąd urzędnicy zaczęli „wychodzić” z Urzędów i udzielać ślubów pod chmurką, zainteresowanie ślubami cywilnymi znacznie wzrosło. To zdecydowanie zmiana na plus na branży ślubnej. Minusem jest jednak to, że ceremonie cywilne prowadzone przez urzędnika to często zwykła formalność trwająca 5 minut, bez romantyzmu, wzruszeń i emocji.

Co zrobić żeby ślub cywilny była bardziej Wasz?

Urzędnik musi wykonać swoją pracę, a więc przeprowadzić ceremonię wg wytycznych państwowych. Można jednak urozmaicić tę formalność, dodając na przykład przemowy czy przysięgi. Nie obejdzie się tu jednak bez ustalenia tego wcześniej z urzędnikiem – dobrym na to momentem jest chwila przez założeniem sobie obrączek na palce, zapytajcie urzędnika czy możecie powiedzieć do siebie kilka słów przed tym ważnym dla Was momentem. Jeśli urzędnik się nie zgodzi istnieje alternatywne rozwiązanie. Część oficjalna i formalna z urzędnikiem odbywa się na początku, a gdy urzędnik spełni swoją powinność, możecie na spokojnie powiedzieć sobie kilka słów tylko przy Waszych bliskich. A może ktoś z Waszych bliskich będzie chciał coś o Was powiedzieć? W takim rozwiązaniu macie pełną dowolność, a ceremonia przybiera bardziej humanistyczny charakter.

Dobrym pomysłem na urozmaicenie ślubu cywilnego jest muzyka. Najlepiej na żywo – przeplatanie przebiegu ceremonii, utworami wykonanymi na skrzypcach czy harfie, zdecydowanie zbuduje nastrój i doda uroku. Jeśli nie macie możliwości zapewnienia muzyki na żywo – poproście swojego DJa, aby przygotował wybrane przez Was kawałki i odtworzył je w odpowiednich momentach.

Pamiętajcie, że to Wasz dzień i może wyglądać dokładnie tak, jak tego chcecie.