Gdzie chcecie i jak chcecie. :) fot. Pinterest

Gdzie chcecie i jak chcecie. :) fot. Pinterest

I o której chcecie! fot. Pinterest

I o której chcecie! fot. Pinterest

Ślub humanistyczny – co to takiego?

Ślub humanistyczny to nic innego jak ceremonia zorganizowana w 100% w Waszym stylu. Nie ma wprawdzie żadnych skutków prawnych (nie dostajecie aktu małżeństwa od Urzędnika), nie jesteście również małżeństwem w myśl Kościoła Katolickiego. Jesteście natomiast po ślubie, Waszym ślubie, podczas którego złożyliście sobie napisane przez siebie przysięgi, który prowadził dla Was Wasz przyjaciel, ktoś z rodziny lub specjalnie do tego zadania zatrudniony, mistrz ceremonii. Obiecujecie sobie dokładnie to, co chcecie sobie obiecać i mówicie dokładnie to, co chcecie sobie powiedzieć. Czy to nie piękne?

Dlaczego warto zorganizować ślub humanistyczny?

Po pierwsze możecie zrobić to gdzie, jak i kiedy chcecie. Nikt, ani nic Was tutaj nie ogranicza. Może to być zachód lub wschód słońca, środek nocy, może to być Wasz ogród, plaża, las, szczyt góry. Tutaj wyobraźnia nie zna granic.

Po drugie, ślubu udzielić może Wam wybrana przez Was osoba. Może to być przyjaciel, ktoś z rodziny lub wspomniany wcześniej mistrz ceremonii, który prowadzi ją w bardziej oficjalny sposób. Jej przebieg ustalacie Wy, wspólnie z osobą udzielającą Wam ślubu.

Po trzecie, sami możecie napisać swoje przysięgi oraz scenariusz ceremonii. To cudowne, że ceremonia może mieć personalny charakter, mogą pojawić się tam anegdotki o Was, może zostać odtworzona (lub odśpiewana) Wasza ulubiona piosenka, ktoś z gości może podzielić się wspomnieniem z Wami. To od Was zależy jak będzie wyglądał ten najważniejszy dla Was moment.

Po czwarte, ślub humanistyczny mogą zawrzeć osoby tej samej płci. Mogą zorganizować swoją ceremonię, na swoich warunkach, a później bawić się do samego rana. Love comes first.

Kto jest za? 🙂