foto. Piqsell

foto. Piqsell

Ślub i wesele podczas pandemii – robić czy przekładać?

Dostajemy od Was bardzo dużo zapytań, co robić ze ślubem i weselem w obecnej sytuacji.

Na dzień dzisiejszy można wziąć ślub cywilny jak i kościelny, oczywiście na specjalnych warunkach. Na ceremonii może przebywać 5 osób – para młoda, świadkowie oraz urzędnik/ksiądz.

Pamiętajmy jednak, że dla dobra wszystkich zalecane jest ograniczenie kontaktu z innymi osobami i samoizolacja.

Czy powinniśmy przekładać ślub i wesele? – To pytanie zadajecie nam najczęściej.

Zdecydowanie TAK, jeśli uroczystość zaplanowana jest w ciągu najbliższych tygodni. Pamiętajmy, że w tym momencie odpowiadamy za zdrowie i życie najbliższych nam osób.

Jeśli Wasz ślub i wesele ma odbyć się za kilka miesięcy, możecie jeszcze chwilę wstrzymać się z decyzją. Niestety nikt nie jest w stanie dokładnie przewidzieć jak obecna sytuacja się rozwinie. Dlatego porozmawiajcie z usługodawcami i postarajcie się przesunąć wszelkie ustalenia/decyzje jak najpóźniej.

Dla własnego spokoju możecie też przygotować plan B, czyli przełożenie wesela na inny termin. Większość osób z branży ślubnej na pewno ułatwi Wam ten proces. Starajcie się aby nowe umowy były oparte na tych samych warunkach, ponieważ ceny na 2021 rok mogą być wyższe niż te w obecnym. Musicie też wziąć pod uwagę, że większość terminów weekendowych może być już zarezerwowana, dlatego warto rozważyć organizację przyjęcia w tygodniu (takie rozwiązanie ma wiele plusów 😉 ).

Najważniejszą kwestią w przełożeniu wesela będzie zgranie wszystkich podwykonawców (zwłaszcza tych, na których Wam najbardziej zależy). To nie będzie prosta rzecz, ale tu powinniśmy otworzyć się na inne opcje;). Jeśli komuś z nich nie będzie pasował nowy termin, to może poleci Wam kogoś równie dobrego.

Wiemy ile wysiłku i pracy będzie to kosztowało i jak bardzo stresująca jest obecna sytuacja, dlatego gdybyście potrzebowali jakiejkolwiek pomocy możecie zwrócić się do nas. W miarę możliwości postaramy się doradzać i wykorzystać nasze doświadczenie.

Najważniejsze teraz jest, abyście dbali o siebie, więc minimalizujcie stres do minimum. 😉 Wszystko na pewno się ułoży!

wpis 24.03.2020 r.