fot. Pinterest

fot. Pinterest

Wesele w kolorze marsala jako motyw przewodni

Marsala to kolor roku 2015 wg Pantone. Nie jesteśmy zagorzałymi zwolenniczkami pogoni za trendami, ale marsala zdecydowanie  zasługuje na poświęcenie jej chwili uwagi.

Lubimy nazywać ją szlachetniejszą siostrą bordo. Marsala idealnie sprawdza się jako kolor przewodni wesela. Jest elegancka, ale nie przytłaczająca, jej subtelne wykorzystanie odmieni każde wnętrze. Marsala zdecydowanie lubi eleganckie pomieszczenia, ale równie dobrze komponuje się w rustykalnych dekoracjach czy weselach w plenerze.

W przypadku marsali, najważniejszą część dekoracji stanowią kwiaty i ewentualne wstęgi przy bukiecie.  Jeśli należycie do tych odważniejszych Par Młodych to polecamy wykorzystać marsalę przy wybieraniu garderoby. Garnitury w tym odcieniu są unikatowe! Przy czym nie tracą w ogóle na elegancji. Jeśli takie rozwiązanie to dla Was za duża awangarda, marsala może pojawić się w dodatkach – muszce, krawacie czy poszetce. Pannie Młodej proponujemy ozdobną tasiemkę przy sukni lub opaskę na włosy. Wam też od razu nasuwa się pomysł na suknie dla druhen? Długa kreacja w odcieniu marsali to kwintesencja elegancki, polecamy również dla mam Młodych :).

Marsala bardzo lubi się ze złotem, brudnym różem i zielenią. To połączenie gwarantuje elegancki, ale nie przesadzony efekt. Skomponowana z bielą i jasną zielenią będzie dużo bardziej świeża.

Zdjęcia pochodzą z portalu Pinterest .