Lody to doskonałe rozwiązanie na weselne upały.

Lody to doskonałe rozwiązanie na weselne upały.

Owocowa lemoniada to najlepszy cooler!

Owocowa lemoniada to najlepszy cooler!

Wesele w oranżerii to nie tylko piękna atmosfera, ale przede wszystkim prawdziwa ochłoda!

Wesele w oranżerii to nie tylko piękna atmosfera, ale przede wszystkim prawdziwa ochłoda!

Weselny upał – jak sobie z nim poradzić?

Przyjęcia weselne z reguły planowane są w okresie letnim. Każdej Pannie Młodej marzy się piękne słońce i bezchmurne niebo. Czasem taka pogoda może okazać się jednak zdradliwa i bardziej męcząca niż letni deszcz. Mamy dla Was kilka trików na weselny upał.

Wachlarze zamiast winietek. Na każdym z siedzeń można rozłożyć piękny, imienny wachlarz, który nie tylko spełni role oryginalnej winietki, ale także zapewni namiastkę chłodnego powietrza podczas przyjęcia. Dodatkowo prezentuje się dużo lepiej niż plastikowy wiatrak!

Lody zamiast ciasta. Co Wy na to? Tradycjonalistom proponujemy zostawić formę klasycznego tortu, ale już pozostałe słodkości radzimy zastąpić domowymi lodami. Smaczne, słodkie, ochładzające, a przede wszystkim łatwe do nałożenia. Weselna samoobsługa – co za komfort!

Lodowe szampany. Szampan czy wino z kostkami lodu sprawdza się znakomicie, ale efekt szybko się rozpływa. A jakby tak szampanem zalać prawdziwy lód? Ma walory smakowe, dłużej się rozpływa i pięknie wygląda!

Nawilżający spray ogórkowy. To dopiero wynalazek! W czasie upalnego dnia na weselu ciężko wskoczyć w ubraniach do basenu, chyba, że taką konwencję przyjęcia wybierzemy. Trudno też o walkę z wężem ogrodowym. Lekką ochłodę mogą dać nam samodzielnie wykonane „zraszacze” czyli woda z aromatem ogórka. Każda z Pań mając taki spray przy sobie w każdej chwili może delikatnie spryskać dekolt i ręce – ochłoda natychmiastowa, a kreacja nienaruszona :).

Zimna lemoniada. Na upalne dni to idealne rozwiązanie. Cytryna delikatnie orzeźwia, a woda jak to woda, najlepiej gasi pragnienie. Jeśli chcecie możecie zaszaleć z dowolnymi smakami lemoniady. My polecamy arbuzową. Mniam :).

Przyjęcie w oranżerii. Bluszcze, liście winogron to najlepsze izolatory ciepła. Nic tak nie chroni przed słońcem jak bujna roślinność nad głową. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie miejsca weselne dysponują taką oranżerią, ale jeśli wypatrzycie gdzieś takie rozwiązanie – nie zastanawiajcie się. Pięknie wygląda i naprawdę chłodzi!

Wodne przyjęcie. Jeśli dysponujecie domem z basenem lub niestraszne Wam ślubne stroje kąpielowe, wesele nad basenem to dla Was idealne rozwiązanie. Dzieciaki mają zajęcie, goście popijają drinki z palemką chłodząc się w przyjemnej wodze, a starsi siedzą pod parasolami, podglądając młodych, a odważniejsi również moczą się w basenie. Może rozwiązanie lepsze na kalifornijskie klimaty, ale sami widzicie, że polskie lato może być równie upalne!

Wesele w upale nam nie straszne! Po więcej trików zapraszamy do nas :).