Wianek zamiast welonu – nowa/stara moda powraca!

Wiosna zbliża się do nas  powolnym i ociężałym krokiem. Mamy nadzieję, że wkrótce zawita do nas na dłużej! Wiosna to kwiaty, a kwiaty to nieodłączny element dekoracji weselnych. Od kilku sezonów w Polsce i na świecie wesel trendy skupiają się wokół wesel rustykalnych. Zamiast sali hotelowej – stodoła, zamiast srebrnej zastawy – ceramika z Bolesławca, zamiast krawata – kolorowe szelki, a zamiast welonu – wianek!

Dawno, dawno temu, wianek zdobił głowę każdej słowiańskiej Panny Młodej. Z czasem odszedł do lamusa, by ustąpić miejsca diademom i tiulowym welonom. Ku naszemu zadowoleniu wianki z wielkim powodzeniem wróciły do łask mody ślubnej.

Weselna rusałka

Wianek zamiast welonu sprawdza się w przypadku stylizacji boho. Zwiewna koronkowa sukienka, luźno upięte włosy i wianek dodający niezwykłego uroku. Weselne wianki można dopasować pod względem koloru, rodzaju kwiatów czy też jego wielkości. Szerokie wianki okalają zwykle całe czoło i najlepiej sprawdzają się przy rozpuszczonych włosach. Cienkie wianki mogą stanowić opaskę, która delikatnie zdobi lekko upiętą fryzurę.  Wianek powinien nawiązywać również do kolorystyki weselnej i urody Panny Młodej, a przede wszystkim koloru oczu – odpowiednie kwiaty potrafią je pięknie podkreślić. Wianki to również świetne rozwiązanie dla druhen, nawet jeśli ich kreacje różnią się od siebie (nie każda kobieta wygląda dobrze w konkretnym fasonie), to wianek będzie ich wspólnym mianownikiem. Kochane przyszłe Panny Młode, jeśli postawiłyście na stylizację z wiankiem – koniecznie umówcie się wcześniej do fryzjera na próbne upięcie i zabierzcie ze sobą wianek. Nie musi to być TEN wianek, ale jakikolwiek o podobnej wielkości i kształcie. Wbrew pozorom upięcie wianka nie zawsze jest takie proste. Szczególne kiedy mamy o nim pewne wyobrażenie :).

Wianki jako dekoracja florystyczna

Jeśli Para Młoda nie ma pomysłu na motyw przewodni wesela – kwiaty są zawsze dobrym pomysłem. Możemy nawet posunąć się o krok dalej i wykorzystać wianki do weselnej dekoracji. Sprawdzą się doskonale przy dekoracji Kościoła, stołów, krzeseł, a także samochodu.

Jakie kwiaty?

Najlepiej sprawdzą się tu drobne kwiaty, są najłatwiejsze do upięcia np. gipsówka czy goździki. Przy większych i szerszych wiankach, możemy postawić na piwonie, eustomy, margaretki, storczyki czy róże.