Na makijaż powinnaś przeznaczyć ok 1,5 h. fot. Pinterest

Na makijaż powinnaś przeznaczyć ok 1,5 h. fot. Pinterest

Tort to jeden z głównych punktów programu, warto ustalić porę jego podania. fot. Pinterest

Tort to jeden z głównych punktów programu, warto ustalić porę jego podania. fot. Pinterest

Jak zaplanować dzień wesela? – weselny scenariusz

Kluczem do sukcesu w przeważnie każdej dziedzinie, jest dobry plan. Szczególnie jeśli chodzi o udane przyjęcie weselne. Jeśli zatrudniacie koordynatorki ślubne, ten problem macie z głowy, to one zajmą się zaplanowaniem scenariusza dnia ślubu. Przedstawią Wam harmonogram godzinowy całego dnia, uwzględniający pory śniadania, makijażu, fryzury, lunchu, błogosławieństwa, wyjazdu do kościoła, życzeń, tortu etc. Jeśli natomiast nie korzystacie z pomocy konsultantek, warto żebyście sami pomyśleli o tym żeby stworzyć ramowy plan tego dnia.

Co powinniście uwzględnić?

Punktem wyjścia w planowaniu harmonogramu jest oczywiście godzina ślubu. Do tej pory dopasowujemy czynności poprzedzające, czyli śniadanie, fryzurę, na którą średnio przeznacza się około godziny, następnie makijaż ok. 1,5 h, ubieranie sukni / garnituru i sesję zdjęciową obejmującą przygotowania, a także lekki lunch (pamiętajcie o posiłku!) i błogosławieństwo. Warto ustalić godziny, o których koniecznie musicie być już gotowi do wyjścia. Zaplanujcie również wcześniej z kim jedziecie do ślubu – czy z rodzicami czy z szoferem, żeby w dniu ślubu nie  było niepotrzebnego zamieszania. Zawsze warto zaplanować więcej czasu na każdą czynność, tak żeby w razie czego mieć czas na niespodzianki.

Po wyjściu z kościoła czekają Was tradycyjne życzenia. Koniecznie ustalcie wcześniej gdzie chcecie przyjąć życzenia – czy pod Kościołem czy na sali, będzie też to duże ułatwienie dla gości. Podczas przyjęcia czeka Was kilka strategicznych punktów, które warto zaplanować wcześniej:

– pora pierwszego tańca,

– podanie tortu weselnego,

– sesja ślubna (tu dobrze zdać się na fotografów, oni najlepiej wiedzą kiedy światło do sesji będzie najlepsze),

– podziękowania dla rodziców,

– ewentualne atrakcje,

– oczepiny (jak chcecie żeby wyglądały)

– godziny podawania kolejnych posiłków.

Pamiętajcie o tym, że wesele to przyjęcie pełne emocji, dynamiczne i spontaniczne, dlatego nie stresujcie się tym, że tort wyjechał 15 minut po czasie. Chodzi tu o pewne ramy czasowe, które ułatwią przebieg przyjęcia i pozwolą Wam czuć się pewniej, wiedząc co Was czeka.

To jest Wasz dzień, nie pozwólcie na to żeby presja i stres Wam go zepsuły! Bądźcie swobodni i cieszcie się nim! 🙂